underwater-1712806_1920O tym, jak trudna to sztuka świadczą liczne poradniki typu „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” Johna Graya. Szukanie różnic i potrzeba ich wzajemnego rozumienia w różnych sytuacjach, zachowaniu, gestach, a nawet komunikowaniu stały się podstawą do budowania relacji między partnerami.

Wysiłki, które mężczyzna musi włożyć w rozumienie kobiety towarzyszą mu na każdym kroku.

Mowa ciała

Język ciała kobiety jest trudny do opanowania przez mężczyznę, jednakże jego znajomość choćby na poziomie podstawowym pozwala osiągnąć sukces. Obserwujcie dokładnie mimikę kobiety, poruszanie głową i rękoma. Rozpoznawanie prostych i powtarzalnych gestów wiele Ci powie o aktualnym stanie emocjonalnym kobiety.

Jeśli dopiero się poznajecie, zwróć uwagę na to, czy kobieta jest zainteresowana Twoją osobą. Jeśli delikatnie pochyla podbródek (może go podtrzymywać dłonią) i patrzy na Ciebie spod brwi oraz znacząco przytakuje – wyraża wówczas zainteresowanie tym, co mówisz. Jeśli natomiast wodzi wzrokiem na boki, ma ręce skrzyżowane na piersiach – może Ci w ten sposób okazywać dezaprobatę.

Pierwsze randki często onieśmielają kobiety, jednak jeśli zauważysz, że ona bawi się włosami, przechyla znacząco głowę, jest zapewne Tobą zauroczona.

O co jej chodzi?

Prosty komunikat, który dla mężczyzny wydaje się mieć funkcję jedynie informacyjną, u kobiety zawsze jeszcze posiada treść naddaną, której mężczyzna powinien się domyślić (według niej). Tego typu komunikowanie pojawia się często w późniejszych fazach związku, gdy pierwsze randki mamy już za sobą. Np. prosty komunikat „Idę na basen” – może oznaczać w zależności od zaszłej sytuacji „Idę na basen. Może poszedłbyś ze mną?”, albo „Idę na basen. Chcę od Ciebie odpocząć”.

Domyślanie się to cecha, której kobiety pragną u mężczyzn, a jej brak uważają za niekwestionowany mankament. Rozumienie gestów kobiety, sygnałów, jakie wysyła za pomocą ciała, niedopowiedzianych zdań jest więc kluczem do udanych spotkań i życia w parze.

Zdjęcie: Pixabay.com