fashion-1478810_1280Wakacje, wakacje.. Egzotyczne temperatury, lazurowe niebo i festiwal kolorów dookoła – także na naszych strojach. Barwne azteckie wzory, letnie kwieciste sukienki i kolorowe szorty, które widzimy na zalanych słońcem ulicach dodają nam energii i poprawiają nastrój. A jak to jest jesienią, kiedy modowy entuzjazm gaśnie?

Czy jesienny nastrój przekłada się na to co nosimy?

Jesień jest czasem nauki, powrotu do szkoły i codziennych obowiązków. Jest to także pora szarych poranków, deszczowych dni i długich, zimnych wieczorów. Czy jesienny nastrój przekłada się także na Waszą garderobę? Jeśli tak, warto to zmienić – naukowcy udowodnili bowiem, że kolor ma duży wpływ na nasze samopoczucie – na przykład pomarańczowa barwa ma działanie pobudzające, a dla tych, których dopada jesienna depresja zaleca się otaczanie barwą żółtą i różową. Niebieskie i zielone odcienie działają z kolei kojąco na nasze zmysły. Warto zatem ubarwić nieco nasze życie. Niech jesienne dni dodadzą nam energii i chęci działania !

Jak ożywić swoją szafę?

Odpowiadając na to pytanie, można powiedzieć jedno: nie wolno bać się koloru ! Idąc do galerii na zakupy, wybierzmy czasem fioletowy sweterek zamiast typowego, szarego kardiganu, popularne sieci takie jak H&M czy Bershka udostępniają w swych kolekcjach linie dla nieco odważniejszych klientów a także dla tych, którzy szukają własnego stylu – to doskonała okazja, by dorzucić do naszej garderoby nieco ekstrawagancji i koloru. Nie bójmy się szukać własnych inspiracji. Wszelkiego rodzaju second handy kryją w sobie wiele kolorowych „skarbów”, które czekają tylko na Wasze odkrycie!

 

Tekst: Joanna Maćkowiak

Zdjęcie: Pixabay.com